Seniorzy do piór, czyli Piszemy+ 3

Ruszyły zapisy do 3. edycji warsztatów twórczego pisania. Do udziału w bezpłatnych zajęciach, które odbędą się 29 września w bibliotece przy ul. Kościuszki 47 zapraszamy torunian, którzy ukończyli 60 lat. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szkolenie adresowane jest do osób, które dopiero przymierzają się do pisania oraz takich, które już piszą - zwykle do szuflady lub dla wąskiego grona odbiorców.

- Początkującym pokażemy, od czego zacząć, a bardziej zaawansowanym udzielimy wskazówek, dzięki którym rozwiną swój warsztat - mówi Anna Błaszkiewicz ze Stowarzyszenia Koncentrat, które we współpracy z biblioteką organizuje szkolenie. - Wspólnie przećwiczymy różne techniki pisarskie. Inspiracją będą dla nas wspomnienia i rodzinne opowieści, a jednym z motywów przewodnich - listy, te wysłane i te otrzymane, nigdy niedokończone lub pisane do siebie samego.

W trakcie czterogodzinnego spotkania, które rozpocznie się o 11, każdy uczestnik będzie mógł skonsultować swoje pomysły z trenerami twórczego pisania, a potem spróbować sił w konkursie literackim. Prace seniorów oceni profesjonalne jury, a autorzy najlepszych tekstów zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami (duże zestawy książek).

Poza tym torunianie biorący udział w zajęciach otrzymają materiały szkoleniowe oraz poradniki twórczego pisania.

Zgłoszenia przyjmowane są bezpośrednio w bibliotece przy ul. Kościuszki 47 lub telefonicznie: 56 655 98 04. Zapisać można się również u współorganizatora warsztatów: stowarzyszenie.koncentrat(tutaj_wpisz_znak_małpa)gmail.com, 691 937 428.

Szkolenie odbędzie się w ramach projektu "Piszemy+ po raz trzeci". Dwie poprzednie edycje - w 2013 i 2014 - cieszyły się w naszym mieście sporą popularnością; wzięło w nich udział ponad 60 mieszkańców Torunia.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2010. Realizuje go Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów "Koncentrat".

Więcej informacji:
Anna Błaszkiewicz
anna.blaszkiewicz(tutaj_wstaw_znak_małpa)gmail.com
tel. 661 596 085


Źródło: Marek Ospalski

Copyright © 2008-2016 grebocin.com.pl - Wirtualny Grębocin. All Rights Reserved. Designed By JoomLead