7. Święto Latawca

Drukuj
W związku z niesprzyjającą pogodą „Święto Latawca” - impreza rodzinna organizowana przez Fundację Świątynia Sztuki i Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, została przeniesiona na 12 września.Oficjalne otwarcie 7. „Święta Latawca” przewidziane jest na godz. 11.00. Do godz. 13.30 uczestnicy imprezy będą własnoręcznie konstruować i ozdabiać latawce. W tym roku konstruujemy latawce z bambusa. Przewidziana jest pomoc pracowników muzeum oraz wolontariuszy. Organizator zapewnia wszystkie potrzebne materiały. Na zakończenie imprezy na łące przylegającej do muzeum odbędzie się wspólne puszczanie latawców. Zakończenie imprezy planowane jest na godz. 15.00.
Zachęcamy do indywidualnej zabawy z latawcami, eksperymentów i samodzielnej konstrukcji tej niesamowitej zabawki latającej. Zapraszamy również i tych, którzy w poprzednich edycjach Święta Latawca skonstruowali swoje maszyny latające, aby zaprezentowali gotowe modele.
W razie intensywnych opadów deszczu impreza zostanie przeniesiona na teren Zespołu Szkół Nr 2 w Grębocinie (ul. Szkolna 4).

Udział w imprezie jest bezpłatny. Zapraszamy

Tego dnia na terenie Muzeum odbędzie się również "Giełda ginących zawodów wiejskich". Impreza organizowana jest przez Gminę Lubicz i Lokalną Grupę Działania "Podgrodzie Toruńskie". W programie imprezy: pokaz pracy kowala, powroźnika, bartnika, garncarza, snycerza, pokaz wyrobu cegieł, świec z wosku pszczelego i budowy pieca do wypieku chleba.

 

Źródło: grebocin.pl